{ "type": "gtmStart" }

Tefal

Tefal, tüketicilerin hayatını kolaylaştırmak misyonunu Türkiye genelinde 150'yi aşkın mağazası ile perakende dünyasına taşıyan ve bünyesinde Tefal, Rowenta, Moulinex, Lagostina ve Krups markalarını bulunduran, küçük ev aletleri sektör lideri perakende markasıdır. Tefal, Türkiye'de Groupe SEB İstanbul tarafından temsil edilmektedir.

Groupe SEB İstanbul

1994 yılında Tefal İstanbul adıyla kurulan Groupe SEB İstanbul, uyguladığı başarılı pazarlama ve satış politikalarıyla çok kısa sürede küçük elektrikli ev aletleri pazarında Türkiye’nin bir numaralı markası halini aldı. 1997 yılından itibaren yayınladığı "Sen Herşeyi Düşünürsün" yemek programıyla mutfak aletleri pazarının gelişmesinde ve bugünkü büyüklüğüne ulaşmasında önemli rol oynadı. Dünyada başka bir örneği olmayan Tefal Shop'ları açarak sektörün perakendecilik alanında da büyük atılım yapmasını sağladı. 1999 yılında Rowenta markasının da bünyesine katılmasıyla Groupe SEB İstanbul adını aldı.

Türkiye’deki faaliyetlere ek olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan ve Gürcistan'da da Tefal ve Rowenta markalarının pazarlama faaliyetleri Groupe SEB İstanbul tarafından yürütülmektedir.

Groupe SEB

150'den fazla ülkede faaliyet gösteren Groupe SEB, küçük ev aletleri alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir. Öyle ki, tüm dünya üzerinde saniye başına ortalama dört adet Groupe SEB ürünü satılmaktadır. Groupe SEB çatısı altında Tefal, Rowenta, Moulinex, Lagostina ve Krups markaları yer almaktadır ve 2011 yılında bu markalardan dünya üzerinde 100 milyon adetten fazla ürün satılmıştır.