{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "sms": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "Homepage" }
{ "type": "gtmStart" }

Mutfak Gereçleri ve Kaplar

Mutfak gereçlerimle hangi aletleri kullanabilirim?
Her zaman tahta veya plastik mutfak aletleri kullanın. Hiçbir zaman metal mutfak aletleri kullanmayın.
Mutfak gereçleri için belirtilen boyutlar neyi ifade ediyor:dış boyutları mı, iç boyutları mı?
Paket üzerinde belirtilen boyutlar genellikle iç kısımlarla ilgilidir, ancak her durumda boyutların neyi ifade ettiği küçük bir şema ile gösterilir; bunları yorumlamak için bu şemaya başvurmalısınız.
Mutfak doğrayıcısı nedir?
Mutfak doğrayıcısı özellikle meyve ve sebzeleri belirli bir kalınlıkta doğramak için kullanılan bir alettir.
Mutfak eşyalarımı temizlemenin en iyi yolu nedir?
Lütfen yapışmayan, plastik ovma bezi, ılık su ve bulaşık sıvısı kullanın. Paslanmaz çelik mutfak eşyaları için özel paslanmaz çelik temizleyiciler öneriyoruz.
Kıyma makinemin bıçak ve disklerinin bakımını nasıl yapabilirim?
Bıçak ve diskleri sabunlu suyla yıkayın, durulayın ve hiç bekletmeden dikkatlice kurulayın. Yağlamak için yemek yağıyla sıvayın.
Kıyma makinesinin içinde et kalmadığından emin olmak için ne yapabilirim?
Kıyma makinesiyle işiniz bittiğinde geriye kalan et parçalarını dışarıya itmek için bir kaç parça ekmek öğütün.
Kıyma makinesinin temizlemek için parçalarına ayırabilir miyim?
Evet, ancak parçaları doğru şekilde sökmek ve hangilerinin bulaşık makinesinde yıkanabileceğini öğrenmek için kullanma kılavuzunu takip edin.
Yapışmaz kaplamanın kullanım ömrü nedir?
Yıl sayısı vermek zordur, çünkü kullanım ömrü, kullanım koşullarına ve kullanım sıklığına göre değişiklik gösterir. Hizmet ömrünü uzatmak için gereksiz yüksek sıcaklıklardan korumalısınız ve içinde so yokken ısıtmaktan kaçınmalısınız. Orta ila düşük sıcaklık yeterlidir. Bir demir tava ile kullandığınızla aynı sıcaklıkta yemek pişirirseniz, hızlı bir şekilde hasar oluşur. Pişmiş bir yemeği uzun süre saklamayın (bir gün ve üzeri).
Yağ kullanmadan yemek pişirebilir miyim?
Kaplamanın kullanım ömrünü uzatmak için sotelerken veya ızgara yaparken çok küçük miktarda yağ kullanmalısınız. Kaynatırken veya kendi suyunda pişirirken yağ kullanmanıza gerek yoktur.
Tencerenin/kızartma tavasının kenarı deforme oldu.
Alüminyum tavaların veya kızartma tavalarının dış kısmına örneğin düşme veya çarpma nedeniyle uygulanan aşırı kuvvet, tavaların/tencerelerin deforme olmasına neden olabilir. (Tencere/kızartma tavası, pişirme sıcaklığının sonucunda deforme olmayacaktır.)
Bulaşık makinesinde yıkanabilir mi?
Bazı parçaları yıkanabilirken bazıları yıkanamaz. (Lütfen aşağı bakınız.) Bulaşık makinesinde yıkanabiliyorsa lütfen temizlerken doğal bir deterjan kullanın. Bazı bulaşık makineleri tencereler/kızartma tavalarıyla uyumlu olmayabilir, bu nedenle kullanmadan önce lütfen bulaşık makinenizin kullanım kılavuzunu kontrol edin.
Bulaşık Makinesi Uyumluluğu:
Tencere/kızartma tavası parçası: EVET
Özel sap: EVET
Pişirme kapağı: (mıknatıs tiplilerde harici kulp): EVET
Mıknatıs tipli çıkarılabilir kapak kulpları: HAYIR (Paslanma oluşabilir)
Sızdırmaz kapak saklama: HAYIR (Deforme olabilir)
Tavanızın hizmet ömrünü uzatmak için aşındırıcı olmayan bir süngerle elde yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Bulaşık makinesi kullanımı: Sıvı veya jel gibi yumuşak deterjanlar kullanmak tercih edilir.