TEFAL Titanium Expertise Wok Tava 28 cm

Titanium Expertise Wok Tava 28 cm Tefal Titanium, Granite göre 3 kata kadar daha dayanıklı*

Uzun süre çizilmez yapısı ve üstün yapışmazlık performansı 

Dayanıklı Titanium Kaplama

Titanium yapışmaz kaplama granite göre 3 kata kadar daha dayanıklıdır*. İndüksiyon dahil tüm tüm ocaklarda kullanılabilir. Paslanmaz çelik malzemesiyle dayanıklı kulplara sahiptir. *Bağımsız SGS laboratuvarında yapılan, tava kaplamasının dayanıklılık ve yapışmazlık performansını ölçen test raporu sonucudur. Tefal Excellence kaplama ile bağımsız panel 2014 raporuna göre Türkiye’de en çok satan ilk 5 markanın granit kaplama tavaları arasında karşılaştırma yapılmıştır

*Bağımsız SGS laboratuvarında yapılan, tava kaplamasının dayanıklılık ve yapışmazlık performansını ölçen test raporu sonucudur. Tefal Excellence kaplama ile bağımsız panel 2015 raporuna göre Türkiye’de en çok satan ilk 5 markanın granit kaplama tavaları arasında karşılaştırma yapılmıştır.

* Tüm Tefal kaplamalar ile karşılaştırıldığında

Esaslar
 • Tüm Zamanların En Dayanıklı Tefal Kaplaması*

  Dayanıklı kaplaması sayesinde uzun ömürlü kullanım

   

 • Tefal Titanium, Granite göre 3 kata kadar daha dayanıklı*

  Dayanıklı kaplaması sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlar

 • Thermo-Spot

  Thermo-Spot tavanız ideal ısıya ulaştığında kırmızı renge döner

  Bu sayede:

  • Mükemmel kıvamı
  • Mükemmel rengi
  • Mükemmel lezzeti

   garanti eder.

   

 • Yapışmaz Dış Kaplama

  Kolay temizleme ve rahat pişirme

 • Tüm ocak tiplerine uygun

  Dayanıklı indüksiyon paslanmaz çelik taban ile uzun süreli kullanım ve mükemmel ısı dağılımı

 • Tava tencerede dünyanın 1 numaralı markası*

  *Bağımsız panel 2014 verisi, marka değer satışları, tava, tencere ve düdüklü tencere satışları karşılığı

 • Sağlıklı

  PFOA, Kurşun, Kadmiyum içermez 

Özellikler
Ürün Ailesi Wok tava  
Boyut 28 cm  
Materyal Alüminyum  
Sıcaklık kaynağı İndüksiyon- gaz- elektrik- seramik - halojen  
Ocakla uyumlu Kulplar ve kapak hariç hepsi  
Bulaşık makinesinde yıkanabilir SADECE KAPAKLAR VE AKSESUARLAR  
İç kaplama/yüzey Yapışmaz Kaplama  
Thermo-Spot (Isı göstegesi) Var  
Dış kaplama/yüzey Yapışmaz Kaplama  
Dış kaplama rengi Siyah  
Dökme ağzı Evet  
Sap tipi Sabit  
Alt türü İndüksiyon teknolojisi  

Talimatlar ve Kılavuz
Sık sorulan sorular
Yapışmaz mutfak gereçleri, özellikle yiyecekler yapışmayacak şekilde tasarlanır. Ancak, tava veya saplı tencerelerin bakımının uygun şekilde yapılması gerekir. Bu amaçla, lütfen şu ipuçlarını uygulayın: İlk kullanımdan önce tavayı/saplı tencereyi hafifçe yağlayın ve ardından yıkayıp kurutun; tavayı/saplı tencereyi düzenli olarak bulaşık makinesinde yıkıyorsanız, bu işlemi zaman zaman tekrarlayın. Özellikle metal aksesuarların (spatulalar, kepçeler) kullanımı nedeniyle ve/veya bulaşık süngeri ile temizlik nedeniyle çizilmelerden ve aşırı ısınmadan da kaçınılması gereklidir.
Sadece Ingenio serisinden olan tavalar, saplı tencereler veya sote tavaları çıkarılabilir sapları sayesinde fırına girebilir (çıkarılabilir sapın çıkarıldığından emin olun). Mutfak gereçleri kesinlikle mikrodalga veya konveksiyonlu fırında kullanılmamalıdır.
• Her türlü tozu gidermek için tavayı sıcak su ve sıvı bulaşık deterjanıyla yıkayın. İlk kullanımdan önce, kurutun ve yapışmaz kaplamayı bir miktar pişirme yağıyla ovun. Fazla yağ varsa, alın.
• Mutfak gereçlerinizi her kullanımdan sonra yıkayıp kurutun.
Tavalar için: 140°C ile 195°C arası
Krep tavaları için: 165°C ile 240°C arası
yiyecekleri kızartmak ve yüzeyini kızartmak için ideal sıcaklıklardır. Bu gösterge daha sağlıklı ve ideal sıcaklıkta yemek pişirmenize yardımcı olur.
Ambalaj üzerinde veya ürün ile birlikte verilen talimatlarda belirtilen kullanım tavsiyelerine başvurmanız gerekir. Bazı serilerde, bıçak ve çırpıcılar haricinde belli metal mutfak aletleri kullanabilirsiniz. Ancak, tava ve saplı tencerelerinizin ömrünü uzatmak için, metal kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Plastik veya tahta tercih edilmelidir.
Seramik kaplamanın yapışmazlık özellikleri, klasik (PTFE) kaplamaya göre, gerek performans gerek süre bakımından çok daha sınırlıdır. Daha fazla yağ ve paslanmaz çelik mutfak aletleriyle yemek pişirmenizi ve biraz daha fazla sıvı bulaşık deterjanıyla daha kuvvetlice yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Yüzeye yapışan yiyecekler için, mutfak malzemenizi mümkünse bir miktar beyaz sirkeyle deterjanlı suda bekletmenizi tavsiye ederiz.
Zaman içinde, seramik taban lekelenecek ve izlerin çıkarılması mümkün olmayacaktır. Bu durum mutfak malzemenizin performansını hiçbir şekilde bozmaz ve hiçbir sağlık tehlikesine neden olmaz.
• Plastik veya tahta mutfak aletleri kullanın; bazı serilerde, bıçak ve çırpıcılar haricinde belli metal mutfak aletlerini kullanabilirsiniz (Ambalaj üzerinde ve ürün ile birlikte verilen talimatlarda belirtilen kullanım tavsiyelerine başvurun).
• Doğrudan tavanın içinde doğrama yapmayın.
• Yapışmaz yüzeyi oymayın. Hafif yüzey izleri ya da aşınmalar normaldir ve tava ve tencerelerin pişirme performansını etkilemez.
• Pişirme sonrasında, tavaların kaynayarak kurumasına izin vermeyin ve boş tavaları ısınmış ocağın üzerinde bırakmayın.
• Mutlaka uygun elektrikli ocak büyüklüğünü seçin veya gazlı ocakları, alev sadece tavanın tabanına değecek ve yanlardan yukarı çıkmayacak şekilde ayarlayın.
• Pişirme sırasında tavaları mutlaka gözetim altında tutun.
• Tavaları temizlikten önce soğumaya bırakın.
Tavalar termal şok altında yamulur (aşırı ısınmış boş bir tava, soğuk suya temas eden veya soğuk bir yüzeye yerleştirilen sıcak bir tava vb).
Tavayı temizlemeden önce, oda sıcaklığına kadar soğumaya bırakın.
Yamulmuş bir tava kötü pişirme sonuçları verecektir.
Tavalar KESİNLİKLE mikrodalga fırında kullanılmamalıdır.
Ürün serisine bağlı olarak (ambalajı kontrol edin), bıçak, çatal ve çırpıcılar dışında çoğu metal mutfak aleti kullanılabilir. Ancak, herhangi bir metal mutfak aleti kullanırken özen gösterilmelidir. Sivri kenarlı mutfak aletlerini kullanmaktan ve tava içerisinde doğrama işlemi yapmaktan kaçının. Yapışmaz yüzeyi delmeyin veya oymayın.
Evet. Yüksek sıcaklıklar yiyecekleri yakarak lekeler oluşturabilir ve tavanın yamulmasına neden olabilir. Ayrıca, aşırı ısınma yapışmazlık performansının yitirilmesine de neden olabilir. Alüminyum eşit olarak ısındığından, pişirme için orta bir sıcaklık yeterlidir. İçinde hiçbir şey yokken tavanın yüksek sıcaklıklara kadar ısıtılması hasara neden olabilir.
Hayır. Yüksek sıcaklıklarda yemek pişirmek, pişirme süresinde önemli bir kısalma sağlamadığı gibi kesinlikle yemeğin kalitesini de artırmadığından, yemeklerin orta sıcaklıklarda pişirilmesi şiddetle tavsiye edilir. Bu tavsiyenin bir diğer nedeni de, yüksek sıcaklıklarda pişirmenin yapışmaz kaplamaya zarar verebilmesidir.
Kaplamanın kullanım ömrünü uzatmak için sotelerken veya ızgara yaparken çok küçük miktarda yağ kullanmalısınız. Kaynatırken veya kendi suyunda pişirirken yağ kullanmanıza gerek yoktur.
Yapışmaz tava: Deterjanlı suyla elde yıkanması yeterlidir.
Tava, yüzeyde kalabilecek yağ katmanını gidermek için her kullanımdan sonra yıkanmalıdır. Tava sadece kağıt havluyla silinir veya suyla durulanırsa, bu katman tamamen çıkmaz ve tavayı tekrar kullandığınızda pişebilir; bunun sonucunda lekeler oluşabilir.
Yapışmaz tavalar ovma tozları veya aşındırıcı bulaşık süngerleriyle temizlenmemelidir. Tavanın hem içi hem de dışı için naylon bir sünger ideal seçimdir. Seramik tava: Seramik tavanın elde su ve hafif bir deterjanla yıkanmasını tavsiye ederiz. En etkili yöntem budur. Tavanın normal bulaşık yıkama işlemiyle yeterince temizlenmemesi durumunda, tavanın içine birkaç damla sirke ve su ilave edip ısıtabilirsiniz. Su ve sirke karışımı tavayı temizleyecektir. Bunun ardından, tavayı iyice durulayın; kurutun ve örneğin az miktarda ayçiçeği yağı ile ovun. Böylece tavanız yeni gibi olacaktır. Tabanında inatçı kirler varsa, tavayı önce sıcak su ve etkili bir yağ çıkarıcı bulaşık deterjanıyla ıslatabilirsiniz. Ardından, gerekirse tavayı plastik bir ovma süngeri ve biraz sıvı aşındırıcı temizlik deterjanıyla temizleyebilirsiniz.
Bazı parçaları yıkanabilirken bazıları yıkanamaz. (Lütfen aşağı bakınız.) Bulaşık makinesinde yıkanabiliyorsa lütfen temizlerken doğal bir deterjan kullanın. Bazı bulaşık makineleri tencereler/kızartma tavalarıyla uyumlu olmayabilir, bu nedenle kullanmadan önce lütfen bulaşık makinenizin kullanım kılavuzunu kontrol edin.
Bulaşık Makinesi Uyumluluğu:
Tencere/kızartma tavası parçası: EVET
Özel sap: EVET
Pişirme kapağı: (mıknatıs tiplilerde harici kulp): EVET
Mıknatıs tipli çıkarılabilir kapak kulpları: HAYIR (Paslanma oluşabilir)
Sızdırmaz kapak saklama: HAYIR (Deforme olabilir)
Tavanızın hizmet ömrünü uzatmak için aşındırıcı olmayan bir süngerle elde yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Bulaşık makinesi kullanımı: Sıvı veya jel gibi yumuşak deterjanlar kullanmak tercih edilir.
Saplar ve kulplar, sabitleyici parçaların sürekli ısınması ve soğuması nedeniyle zaman içinde gevşeyebilir. Bu gerçekleşirse, uygun bir tornavida kullanarak sapı yeniden sıkın, ancak gereğinden fazla sıkmayın.
• Bir yiyeceği tavada çok uzun süre pişmeye bırakmanın sonucu olarak tavada yiyecek kalıntıları/artıkları oluşabilir. Normalde, tavanın su ve bulaşık deterjanıyla doldurulması ve gece boyunca bekletilmesiyle bu birikintiler temizlenebilir. Daha sonra, karbonat ve sudan oluşan bir macunu kullanarak, aşındırıcı olmaya bir süngerle (yapışmaz yüzey ovma süngeri) tavayı hafifçe ovalayın. Daha sonra, kağıt mutfak havlusu ve yüzeye yayılan az miktarda yemeklik yağ yardımıyla, yapışmaz kaplamanın yeniden bakımı yapılmalıdır.
• Tava, yapışmaz kaplamanın zarar görmesine ve renginin solmasına neden olabilecek kadar çok ısıtılmış olabilir. Tavaların düzenli olarak aşırı ısıtılması yapışmaz kaplamanın zayıflamasına neden olur. Tavalardaki kırmızı Thermo-Spot bir ısı göstergesidir ve tavanın en uygun pişirme sıcaklığına ulaştığını size bildirir. Nokta sabit kırmızıya döndüğünde, sıcaklığı korumak için ısıyı azaltın. Tavayı yüksek sıcaklıkta ısıtmaya devam etmeyin, çünkü bu tavanın ve yapışmaz yüzeyin aşırı ısınmasına neden olur.
• Bulaşık makinesinde yıkanıyorsa, yapışmaz kaplamanın tamamen kurumasını önlemek ve en iyi yapışmazlık performansını sağlamak için her kullanımdan sonra yapışmaz iç kısmı yemeklik yağ ile kaplayın.
• Tava çok yüksek bir ısıda veya yanlış ısı kaynağı üzerinde kullanılmıştır ve bu durum tavanın tabanının yamulup deforme olmasına neden olmuştur.
• Ayrıca, sıcak bir tavaya kesinlikle soğuk su koymayın veya sıcak pişirme kaplarını soğuk suya daldırmayın. Ani ısı değişiklikleri metalin şeklinin değişmesine ve ürünün tabanının yamulmasına neden olur.
Tavaları gazlı ocaklara koyarken dikkatli olun çünkü destek ayaklarının sayısı değişkendir ve özellikle küçük tavalar için bir sacayak gerekebilir; sacayak çoğu gazlı ocak üreticisi tarafından ocakla birlikte temin edilir veya ayrıca satın alınabilir.
Alüminyum tavaların veya kızartma tavalarının dış kısmına örneğin düşme veya çarpma nedeniyle uygulanan aşırı kuvvet, tavaların/tencerelerin deforme olmasına neden olabilir. (Tencere/kızartma tavası, pişirme sıcaklığının sonucunda deforme olmayacaktır.)
Normal kullanım koşulları altında, kaplamalarımız bozulmamalarıyla ünlüdür. Tefal/T-fal tavaları veya saplı tencereleri doğru kullanılmaz ve kaplamanın bir parçacığı yanlışlıkla yutulursa, parçacıklar toksik olmadığından herhangi bir sağlık riski söz konusu değildir. Bunlar diğer lifler gibi vücudun içinden emilmeden geçerler. Aslında, yapışmaz kaplama o kadar güvenlidir ki tıp alanında sıklıkla kalp pillerini ve atardamarların yerini almak üzere üretilen minik boruları kaplamak için kullanılır.
Tüm yapışmaz kaplamalar, plastik bir polimer olan politetrafloretilen, kısaca PTFE içerir. Bu madde, sadece karbon ve florin içeren tetrafloroetilen moleküllerinden oluşan kaygan bir bileşim maddesidir. Yapışmaz kaplama, asit veya alkalin bazlardan etkilenmez ve pişirme sırasında kararlı kalır. Fransız, Avrupalı ve Amerikan sağlık otoriteleri, PTFE yapışmaz kaplamaların mutfak malzemelerinde kullanılmasını onaylamıştır. Aslına bakıldığında, bu madde yiyecekler, su veya temizlik ürünlerine temas ettiğinde herhangi bir kimyasal tepkimeye yol açmaz. Emilim durumunda, vücut için tamamen zararsızdır. Diğer lifler gibi vücudun içinden emilmeden geçer. Aslında, yapışmaz kaplama sağlık açısından o kadar güvenlidir ki tıp alanında sıklıkla kalp pillerini ve atardamarların yerine kullanılan minik boruları kaplamak için kullanılır.
HAYIR. Tefal/T-fal yapışmaz kaplamalı pişirme kapları PFOA içermez. Bu durum, nihai ürünlerde PFOA bulunmadığını doğrulayan bağımsız laboratuvarlar tarafından düzenli aralıklarla kontrol edilmektedir. 2003 yılından bu yana, birçok ülkedeki bağımsız laboratuvarlar tarafından düzenli aralıklarla testler gerçekleştirilmiştir (Fransa'da INERIS, Birleşik Krallık'ta ASAHI GLASS FLUOROPOLYMERS, Almanya'da FABES Laboratuvarları, Kanada'da MB Laboratuvarları ve Çin'de SGS). Bu testlerde Tefal/T-fal yapışmaz kaplamalı ürünlerde PFOA bulunmadığı sistematik olarak kanıtlanmıştır.
Hayır, yapışmaz kaplamanın ilk üretim sürecinde uygulanması gerekir.
Normal ev kullanımıyla yapışmaz kaplamanın aşınması çok nadir bir durumdur. Uygun şekilde kullanılması ve bakımının yapılması zaman içinde daha iyi performans göstermesine olanak tanıyacaktır. Yapışmaz kaplamanın aşındığı durumların çoğunda, aşırı ısıtma, çizme ve/veya aşındırıcı temizlik söz konusu olmuştur. Aşırı ısınma, tavanın yüzeyinin kurumasına ve soyulmasına neden olabilir. Bu tür hasarlar garanti kapsamında değildir. Zaman zaman yüksek ısı kullanıyorsanız ve tavalarınızı aşırı ısıttıysanız, pişirme kaplarınızın bakımını daha sık yapmanızı tavsiye ederiz.
SEB Grup, Kalite taahhüdünün bir parçası olarak, yapışmaz Tefal/T-fal ürünlerine "Sağlık ve Çevre" Eco bilgilerini eklemiştir Bu taahhüt, Tefal/T-fal kaplamalarında PFOA, kurşun ve kadmiyum bulunmadığını ve yapışmaz ürünlerimizin çevre ve tüketici açısından zararsız olduğunu garanti eder. Bu Eco bilgileri birçok ülkede yürütülen düzenli analizlere dayanmaktadır (Fransa'da INERIS, Birleşik Krallık'ta ASAHI GLASS FLUOROPOLYMERS, Almanya'da FABES Laboratuvarları, Kanada'da MB Laboratuvarları ve Çin'de SGS) (laboratuvar sitelerine ait bağlantılar). Bu taahhüt Tefal/T-fal markasının web sitesinde ve ayrıca, yapışmaz Tefal/T-fal kaplamalı pişirme ürünlerinin ambalajında bulunabilir.
Şu anda, yapışmaz kaplamalarla ilgili fazlaca kafa karışıklığı bulunmaktadır ve bunların bir kısmı PFOA ile ilgilidir. Ancak, Tefal/T-fal yapışmaz kaplamaları bilimsel kısaltması PTFE olan Politetrafloroetilenden üretilmektedir ve bu malzemenin zararsız olduğu Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki halk sağlığı kurumları tarafından kabul edilmiştir. PFOA ve PTFE birbirinden tamamen farklı iki malzemedir. Özet olarak, Tefal/T-fal yapışmaz kaplamalarıyla yapılan pişirme kapları PTFE'den üretilmekte olup PFOA içermez. Ayrıca, 20 yılı aşkın süredir Tefal/T-fal tüm ürünlerinin zararsız olmasını garanti altına almak amacıyla pişirme serilerinin hiçbirinde kurşun ve kadmiyum kullanmayacağını taahhüt etmiştir. Bu taahhütü, Group SEB tarafından hazırlanan Eco bilgilerinde bulacaksınız.
PFOA, perflorooktanoik asidin standart İngilizce kısaltmasıdır. PFOA, yapışmaz kaplamalar, uygun mikrodalga ambalajları, bazı tekstil ürünleri, leke tutmaz halılar, yağ emmeyen pizza kutuları gibi pek çok ürünün üretim sürecinde kullanılır. Tefal/T-fal, nihai ürünlerinde PFOA, kurşun ve kadmiyum bulunmadığını ve Tefal/T-fal yapışmaz kaplamalı ürünlerinin çevre ve tüketici açısından zararsız olduğunu garanti etmektedir.
Tefal/T-fal pişirme kaplarımızın yapışmaz kaplamalarında veya emayesinde kadmiyum ya da kurşun bulunmaz. Ürün bulaşık makinesinde yıkandığında, bu zararlı maddelerin dışarı sızabildiğini ve ardından makinedeki tüm mutfak aletlerinin üzerine sinebildiğini tespit ettik. Bu mutfak aletlerinin yemek veya pişirmek için kullanılması kadmiyum veya kurşunu yutmanıza ve bu maddelerin vücudunuzda kalmasına neden olur. Bu nedenle, pişirme kaplarımızın tamamı 20 yıldan daha uzun süredir kurşun veya kadmiyum kullanılmadan tasarlanıp üretilmektedir. Bu Eco bilgilerini Tefal/T-fal yapışmaz kaplamalı tüm ürünlerimizin ambalajında bulabilirsiniz.
Tefal/T-fal yapışmaz kaplaması politetrafloroetilen (PTFE) adlı bir polimerden yapılan teknik bir kaplamadır. Pişirme kaplarına yapışmama özelliğini veren madde PTFE'dir. Avrupa ve ABD'deki halk sağlığı otoriteleri, PTFE'nin yiyecek, su veya ev temizliği ürünleriyle kimyasal reaksiyona girmeyen etkisiz bir madde olduğunu kanıtlamıştır. Yutulması durumunda tamamen zararsızdır. Bu halk sağlığı otoriteleri, pişirme kaplarında kullanılan PTFE yapışmaz kaplamaların zararsız olduğunu doğrulamıştır. Aslında, PTFE o kadar güvenlidir ki tıp alanında sıklıkla kalp pillerini ve atardamarların yerini almak üzere üretilen minik boruları kaplamak için kullanılır. Ayrıca şiddetli böbrek hastalığı olan hastaların cerrahi işlemlerinde kullanılır ve bazı eklem protezleri de kısmen PTFE ile kaplanır.
Tavalarınızın indüksiyonlu bir ocak üzerinde etkili olup olmadığını kontrol etmenin kolay yolu, tavalar üzerinde mıknatıs testleri yapmaktır. Bu kolaydır, mıknatıs tavanın tabanına yapışıyorsa, indüksiyonlu ocaklarda etki gösterecektir.
Yıl sayısı vermek zordur, çünkü kullanım ömrü, kullanım koşullarına ve kullanım sıklığına göre değişiklik gösterir. Hizmet ömrünü uzatmak için gereksiz yüksek sıcaklıklardan korumalısınız ve içinde so yokken ısıtmaktan kaçınmalısınız. Orta ila düşük sıcaklık yeterlidir. Bir demir tava ile kullandığınızla aynı sıcaklıkta yemek pişirirseniz, hızlı bir şekilde hasar oluşur. Pişmiş bir yemeği uzun süre saklamayın (bir gün ve üzeri).
Ürününüz için ihtiyaç duyduğunuz her şey için lütfen internet sitemizin “Aksesuarlar” bölümüne gidin.
İnternet sitemizin Garanti bölümünde detaylı bilgi bulabilirsiniz.