Tefal KAHVE VE BAHARAT ÖĞÜTÜCÜ Sık sorulan sorular

Sadece bir düğmeye basarak öğütün!

Tefal Kahve ve Baharat öğütücü ile kahvenizin ve baharatlarınızın aromalarını koruyun.


Güne taze öğütülmüş kahvenizin mükemmel aromalarıyla başlayın. Hafif, sert veya orta... Kahvenizi isteğinize göre çok kolayca hazırlayabilirsiniz. Ayrıca baharat ve diğer kuru yemişleri de öğütebilirsiniz.

Referans : GT110838

Sık sorulan sorular
Öğütücünüzü temiz tutmak lezzet bakımından en iyi sonuçları almanız için gereklidir. Kahve çekirdeklerinin çoğu yağ içerir ve bu yağ zamanla çekirdeklerin aromasını yoğunlaştırarak kahvenin tadını değiştirebilir. Her kullanımdan sonra öğütülmüş kahve haznesini boşaltın.
Kahve değirmenini temizlemeden önce her zaman cihazı fişten çekin. Kahve değirmenini, elektrik kablosunu veya fişini asla ıslatmayın. Cihazı temizlemek için yıpratıcı deterjanlar veya aşındırıcı bulaşık süngerleri kullanmayın.
Cihazın fişe takılı olduğundan ve kapağın doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olun.
Eğer yine de çalışmaya başlamazsa yetkili bir servise danışın.
Kahve çekirdeklerini serin ve kuru bir yerde saklamanızı öneririz. Bulundukları kap ışık ve hava geçirmez olmalıdır. Oksijen ve nem, öğütüldükten sonra niteliklerini hızla kaybetmeye başlayan kahvenin en büyük düşmanlarıdır. Nem kahvenin tadını ve aromasını değiştirir, kahve bayatlar ve tatsızlaşır. Oksijen ise öğütülmüş kahveyi oksitler ve içeceğe acı bir tat verir.
Bunun cevabı kullandığınız kahve makinesine göre değişir. Espresso için öğütülen kahvenin filtre kahve makinesinde kullanılmak için öğütülenden daha ince olmasının nedeni budur.
Kahveyi kullanmadan hemen önce öğütmek aromanın ve tadın korunmasını sağlar.
Bütün haldeki kahve çekirdekleri aylar boyunca saklanabilirler. Ancak kahve öğütüldükten sonra hızla aromasını kaybeder. Öğütülmüş kahve oda sıcaklığında 7 ila 10 gün boyunca saklanabilir. Öğütülmüş kahvenizin aromasını koruyabilmeniz için şunları öneriyoruz: öğütülmüş kahveyi ışık ve hava geçirmez bir kapta, buzdolabında saklayın. Bu şekilde kahvenizin aromasını bir ay boyunca koruyabilirsiniz.
Kahve değirmeninizin bıçağı fabrika yapımı bir bıçak ile donatılmışsa baharat, fındık-fıstık veya tahıl da öğütebilirsiniz. Kahve değirmeniniz değirmen taşı ile çalışıyorsa sadece kahve öğütebilirsiniz.
Cihazınız, geri dönüşümü gerçekleştirilebilir veya yeniden değerlendirilebilir malzemeler içerir. Kullanım ömrü sonuna gelen cihazınızı belediyenizin toplama alanlarına götürün.
Ürününüz için ihtiyaç duyduğunuz her şey için lütfen internet sitemizin “Aksesuarlar” bölümüne gidin.
İnternet sitemizin Garanti bölümünde detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Talimatlar ve Kılavuz