Tefal RICE COOK NEW CL 10C Sık sorulan sorular

Referans : RK100831

Sık sorulan sorular
1 kap pirinç hazırlamak için (2 küçük porsiyon ya da 1 büyük porsiyon), 1 kap beyaz pirince bir buçuk kap su ilave edin. Bazı pirinç tipleri için 1 kap pirinç pişirildiğinde bir miktar pirincin tabana yapışması normaldir.
Kullanılan pirinç miktarına göre yetersiz ya da fazla su kullanılmış. Lütfen pişirme kılavuzuna göz atın. Homojen bir sonuç almak için pirincin kasenin yüzeyine eşit şekilde yayıldığından emin olun.
Kılavuzda verilen tarif önerilerini takip edin. Farklı tip pirinçler için farklı su miktarları ve pişirme süreleri söz konusudur.
Sebze ve kabuklu deniz ürünlerini pirince eklemeden önce pişirmenize gerek yoktur. Buhar malzemelerin tümüyle pişmesini sağlar.
Evet, ancak buhar sepeti sığ olduğu (buharlı pişirici kadar derin olmadığı) ve buharın yiyecekler etrafında dolaşmak için belirli bir alana ihtiyacı olduğu için sepeti fazla doldurmayın. Aynı zamanda çiğ et/balık sularının, lezzet verici olmalarına rağmen, pirincin üzerine akmasını istemiyorsanız buhar sepetinin tabanını yağ geçirmez bir pişirme kağıdıyla kaplayabilirsiniz. Sebzeler için bu işlemi yapmanız gerekmez.
Evet. Lezzet katmak için suya tuz ve baharat ekleyebilirsiniz.
Kasenin içinde gösterilen 10 kaplık limiti aşmadığınızdan emin olun. Bu seviyenin aşılması durumunda kullanım esnasında taşma olabilir.
Kapak doğru şekilde kapatılmamış, mikrobasınç valfı doğru şekilde yerine oturtulmamış ya da conta hasar görmüş olabilir. Pişirmeyi durdurun, Pirinç Pişirme Makinesinin fişini çekin ve her şeyin doğru şekilde yerine oturduğunu kontrol edin.
Yoğuşma toplayıcısını her kullanımdan sonra boşaltın ve yerine doğru şekilde yerleştirdiğinizden emin olun.
Kase doğru şekilde oturtulmamış.
Kasede yeterince su ya da pirinç yok. Pirinci yıkayın ve 20 dakika suda bekletin.
Kasenin rengi ilk kullanımdan ya da uzun süreli kullanımdan sonra değişebilir. Renk değişimi buhar ve su sebebiyle yaşanır ve Pirinç Pişirme Makinenizin kullanımı üzerinde etkisi olmadığı gibi sağlığınız için de tehlikeli değildir. Kaseyi kullanmaya devam edebilirsiniz.
Ürününüz için ihtiyaç duyduğunuz her şey için lütfen internet sitemizin “Aksesuarlar” bölümüne gidin.
İnternet sitemizin Garanti bölümünde detaylı bilgi bulabilirsiniz.