TEFAL TOAST'N GRILL

TOAST'N GRILL TOAST N GRILL : the 2-in-1 toaster and mini-oven!
 • A powerful and compact 2-in-1 toaster and oven
 • Easy to clean thanks to the hinged grill
 • The 2-in-1 companion you need to take your breakfast to another level!

  The ingénious Tefal Toast N Grill allows you to cook your morning toasts and heat your meals and appetizers up at the same time.
  This toaster comes with a large toasting slot( 38 cm) that can take any size and type of bread. The mini oven will heat up quickly and easily pies, toasts, quiches...and keep their initial crispness
  For a clean and efficient use a drawer picks the crumbs up and a stop button helps you monitor the heating process

  • Toaster to quicky warm up your breads. Oven very convenient for Appetizers, cookies and many others
  • 6 toasting positions.
  • Grill temperature controls (from 0 to 210°C).
  • Integrated lid protection for the toaster and to keep warm the oven
  Esaslar
  • The toast N Grill: toaster to quicky warm up your breads. Oven convenient for appetizers, cookies and many others

  •  Heating elements:  Quartz x4 (2 under, 2 below)

  •  6 toasting positions/Grill temperature control (from 0 to 210°C)/ Stop button

  • Removable crumb trays for an easy cleaning

  • Until 75% enervy saving compared to a traditional oven

  Özellikler
  Durdurma    
  Kontrol seviyeleri 6  
  Eşit kızartma içn ekmekleri otomatik ortalar    
  Çıkartılabilir kırıntı tepsisi    
  Kablo depolama    
  Gösterge ışığı    
  Renkler Siyah  

  Talimatlar ve Kılavuz
  Sık sorulan sorular
  Defrost düğmesi ekmeğinizin buzunu çözmeyi sağlar ve otomatik olarak tostun pişmesi için ek zaman sağlar.
  Ekmek kızartma makinesindeki Reheat fonksiyonu, soğuyan ekmeği yakmadan ısıtabilmek için otomatik olarak kızartma süresini yaklaşık 30 saniye kadar kısaltır.
  Hayır ekmek kızartma makinelerimiz tost poşeti için uygun değildir.
  Ekmek kızağını hafifçe kaldırmayı sağlar, böylece hamburger ekmeği ve bagel gibi küçük parçaları parmaklarınızı yakmadan alabilirsiniz.
  Etrafında yeterince boşluk olan bir alanda alev alabilecek malzemelerden uzak şekilde (perde, çöp kutusu, elektrik prizi vb.) kullanılmalı, asla çalışır halde bırakılmamalıdır.
  Marketlerde bulunan neredeyse her tür ekmeği kızartabilirsiniz. Kuru ekmeğin taze ekmekten daha çabuk kızardığını unutmayın. Donmuş ekmekler daha yavaş kızarır. Ayarlanabilir termostat ile kızartma düzeyini damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz. Cihazın içinde bir ekmek dilimi kalırsa, fişten çekin ve soğumaya bırakın. Daha sonra, hiçbir yanma riski olmadan dilimi çıkarabilirsiniz.
  Ekmeğin içindeki nem farkları kızarma süresinin ve yoğunluğunun ayarlanmasını gerektirir. Kuru ekmek düşük ayarda kızartılmalı, taze ekmek ise yüksek ayarda kızartılmalıdır. İngiliz keki gibi üstü pürüzlü ekmek çeşitleri daha yoğun bir kızartma gerektirebilir.
  Tahıllar için evet.
  Kuru meyve içeren ekmek için hayır, çünkü kızartmak ekmeğe kötü bir tat verir, meyveleri köze çevirebilir ve malzemenin zarar görmesine yol açabilir.
  Şekerle kaplı ya da üstü şekerli ürünleri ısıtmayı ya da kızartmayı tavsiye etmiyoruz.
  Evet. Tüm tost makinelerimizde bulunan otomatik ortalama fonksiyonu, yeni modellerimizde bulunan ekstra derin ve geniş bölmeler sayesinde, kalın ve ince ekmek dilimleri yapışmadan ve kolayca kızartılabilir ve ısıtılabilir.
  Hayır. Cihazın içine veya ısıtma levhası üzerine asla alüminyum folyo, kağıt, kase, tabak vb. gereçler koymayın.
  Cihazların küçük boy eklemelere özel bir tasarımı olması şartıyla, evet. Dikkatli olun, tost makinesi yalnızca 2 veya 3 ekmek alabilir. Daha fazla sayıda ekmek koyarsanız aşırı ısınmaya sebebiyet verebilirsiniz.
  Hayır. Güvenlik nedeniyle cihazın aynı anda sadece bir fonksiyon için - ısıtma veya kızartma - kullanılması mümkün olabilmektedir.
  Kuru ekmek taze ekmekten daha hızlı kızarır. Donmuş ekmekler daha da yavaş kızarır.
  Kızarma derecesi seçiciyle, kızarma seviyesini damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz.
  Temizlemeden, bakımını yapmadan ya da kaldırmadan önce, ekmek kızartma makinesini fişten çekin ve soğumaya bırakın. Ekmek kızartma makinesinin dışını ve güç kablosunu temizlemek için, yumuşak bir bez ya da hafif nemli sünger ve deterjan kullanın, sonra her yerini kurulayın. Kırıntı tepsisini temizlemek için, çıkarın ve nemli bir bezle silin. Bulaşık makinesine koymayın. Ekmek kızartma makinesini korumak için, asla sert deterjanlar, metal araçlar ya da aşındırıcı sünger kullanmayın. ASLA ısıtma ünitesine dokunmayın.
  Kaldıraç yalnızca ekmek kızartma makinesi ana fiş çıkışından açıldığında aşağı iner. Sorun hala devam ediyorsa ekmek kızartma makinesinin fişini çekin, lavabonun üstünde ters çevirin ve mekanizmayı tıkayan büyük ekmek parçalarını temizleyin. Sorun halen devam ediyorsa, ekmek kızartma makinenizi yetkili bir servise götürün.
  İki bölmeli bir ekmek kızartma makinesinde bir tek dilim kızartılması eşitsizliklere neden olabilir.
  Standart kare kesilmiş ekmek. Bayat ekmeğin taze ekmekten daha hızlı kızardığını unutmayın. Cihazınızın modeline bağlı olarak, donmuş ekmeğin kızarması daha uzun sürer. Ekmek kızartma makinenizde, donmuş ekmeği kızartmak için bir düğme bulunacaktır.
  Kızartılmış ve soğumuş bir ekmek dilimini atmanız gerekmiyor; ısıtma fonksiyonunu kullanabilirsiniz.
  Cihazı kapatın ve soğumaya bırakın. Ekmeği çıkarmaya çalışmadan önce cihazın fişini prizden çıkarın. Daha sonra, sıcak bir parçaya dokunma riski olmadan dilimi çıkarabilirsiniz. Ekmek kızartma makinesi çalışır halde iken, asla başından ayrılmamanız gerektiğini unutmayın.
  Cihazınız, geri dönüşümü gerçekleştirilebilir veya yeniden değerlendirilebilir malzemeler içerir. Kullanım ömrü sonuna gelen cihazınızı belediyenizin toplama alanlarına götürün.
  Ürününüz için ihtiyaç duyduğunuz her şey için lütfen internet sitemizin “Aksesuarlar” bölümüne gidin.
  İnternet sitemizin Garanti bölümünde detaylı bilgi bulabilirsiniz.