TEFAL DELIBAKE KELEPÇELİ KEK KALIBI 23CM

DELIBAKE KELEPÇELİ KEK KALIBI 23CM Başarının tatlı tadı

Delibake Savarin Kelepçeli kek kalıbı ile en hassas yaratıcılık isteyen işlerde bile başarının tatlı tadını çıkarın! Kolay ve hassas ayrılma sistemi sayesinde geniş tabanı ile taşmayı engeller ve yapışmaz kaplaması ile pişirme işlemini kolaylaştırır - böylece yaratıcılıkta sınır tanımayın!

Delibake: Başarının tatlı tadı

Delibake Savarin Kelepçeli kek kalıbı 23 cm ile en hassas yaratıcılık isteyen işlerde bile strese girmeden, kolaylıkla birbirinden ayrılabilir kelepçeyi çıkartın ve geniş taban ile taşmayı engelleyin. Bu kek kalıbının tabanı aynı zamanda servis tabağıdır, sizi ekstra zahmete girmekten kurtarır! Kısaca, yapışmaz kaplaması sayesinde temizliği kolaydır. Yüksek kaliteli karbon çelikten, Alman uzmanlığı ile üretilmiştir. Delibake fırında pişirmenin başarıya ulaşmanın anahtarı!
Esaslar
 • Delicate release

  Çıkarılabilir kelepçe sayesinde en leziz tarifler kolayca ve hiç bozulmadan servis edilebilir.

 • Geniş alt taban

  Kalın kenarlı alt taban kaymaları ve akmaları engeller. Aynı zamanda servis için iyi bir alternatiftir.

 • Kolay temizlenir

  Üstün yapışmaz kaplama ile kolay temizleme, kolay çıkarma imkanı

 • Tefal, mutfak ürünlerinde dünyanın #1 numarası.

  Tefal mutfak ürünlerde dünya lideridir.

 • Almanya'da üretilmiştir.

  Alman üretim teknolojisi ile yapılmıştır.

Özellikler
Teknik Aile (BO) KELEPÇELİ KEK KALIBI  
Boyut (BO) 23 CM  
İç kaplama rengi GREY - KAISER  
Dış Kaplama Rengi (BO) RED - KAISER  
İncelik 3/10  
Materyal Karbon çelik  
İç kaplama/yüzey LACQUER  
Dış kaplama/yüzey Boya Kaplama  

Talimatlar ve Kılavuz
Sık sorulan sorular
Tüm yapışmaz kaplamalar, plastik bir polimer olan politetrafloretilen, kısaca PTFE içerir. Bu madde, sadece karbon ve florin içeren tetrafloroetilen moleküllerinden oluşan kaygan bir bileşim maddesidir. Yapışmaz kaplama, asit veya alkalin bazlardan etkilenmez ve pişirme sırasında kararlı kalır. Fransız, Avrupalı ve Amerikan sağlık otoriteleri, PTFE yapışmaz kaplamaların mutfak malzemelerinde kullanılmasını onaylamıştır. Aslına bakıldığında, bu madde yiyecekler, su veya temizlik ürünlerine temas ettiğinde herhangi bir kimyasal tepkimeye yol açmaz. Emilim durumunda, vücut için tamamen zararsızdır. Diğer lifler gibi vücudun içinden emilmeden geçer. Aslında, yapışmaz kaplama sağlık açısından o kadar güvenlidir ki tıp alanında sıklıkla kalp pillerini ve atardamarların yerine kullanılan minik boruları kaplamak için kullanılır.
HAYIR. Tefal/T-fal yapışmaz kaplamalı pişirme kapları PFOA içermez. Bu durum, nihai ürünlerde PFOA bulunmadığını doğrulayan bağımsız laboratuvarlar tarafından düzenli aralıklarla kontrol edilmektedir. 2003 yılından bu yana, birçok ülkedeki bağımsız laboratuvarlar tarafından düzenli aralıklarla testler gerçekleştirilmiştir (Fransa'da INERIS, Birleşik Krallık'ta ASAHI GLASS FLUOROPOLYMERS, Almanya'da FABES Laboratuvarları, Kanada'da MB Laboratuvarları ve Çin'de SGS). Bu testlerde Tefal/T-fal yapışmaz kaplamalı ürünlerde PFOA bulunmadığı sistematik olarak kanıtlanmıştır.
Normal ev kullanımıyla yapışmaz kaplamanın aşınması çok nadir bir durumdur. Uygun şekilde kullanılması ve bakımının yapılması zaman içinde daha iyi performans göstermesine olanak tanıyacaktır. Yapışmaz kaplamanın aşındığı durumların çoğunda, aşırı ısıtma, çizme ve/veya aşındırıcı temizlik söz konusu olmuştur. Aşırı ısınma, tavanın yüzeyinin kurumasına ve soyulmasına neden olabilir. Bu tür hasarlar garanti kapsamında değildir. Zaman zaman yüksek ısı kullanıyorsanız ve tavalarınızı aşırı ısıttıysanız, pişirme kaplarınızın bakımını daha sık yapmanızı tavsiye ederiz.
SEB Grup, Kalite taahhüdünün bir parçası olarak, yapışmaz Tefal/T-fal ürünlerine "Sağlık ve Çevre" Eco bilgilerini eklemiştir Bu taahhüt, Tefal/T-fal kaplamalarında PFOA, kurşun ve kadmiyum bulunmadığını ve yapışmaz ürünlerimizin çevre ve tüketici açısından zararsız olduğunu garanti eder. Bu Eco bilgileri birçok ülkede yürütülen düzenli analizlere dayanmaktadır (Fransa'da INERIS, Birleşik Krallık'ta ASAHI GLASS FLUOROPOLYMERS, Almanya'da FABES Laboratuvarları, Kanada'da MB Laboratuvarları ve Çin'de SGS) (laboratuvar sitelerine ait bağlantılar). Bu taahhüt Tefal/T-fal markasının web sitesinde ve ayrıca, yapışmaz Tefal/T-fal kaplamalı pişirme ürünlerinin ambalajında bulunabilir.
Şu anda, yapışmaz kaplamalarla ilgili fazlaca kafa karışıklığı bulunmaktadır ve bunların bir kısmı PFOA ile ilgilidir. Ancak, Tefal/T-fal yapışmaz kaplamaları bilimsel kısaltması PTFE olan Politetrafloroetilenden üretilmektedir ve bu malzemenin zararsız olduğu Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki halk sağlığı kurumları tarafından kabul edilmiştir. PFOA ve PTFE birbirinden tamamen farklı iki malzemedir. Özet olarak, Tefal/T-fal yapışmaz kaplamalarıyla yapılan pişirme kapları PTFE'den üretilmekte olup PFOA içermez. Ayrıca, 20 yılı aşkın süredir Tefal/T-fal tüm ürünlerinin zararsız olmasını garanti altına almak amacıyla pişirme serilerinin hiçbirinde kurşun ve kadmiyum kullanmayacağını taahhüt etmiştir. Bu taahhütü, Group SEB tarafından hazırlanan Eco bilgilerinde bulacaksınız.
PFOA, perflorooktanoik asidin standart İngilizce kısaltmasıdır. PFOA, yapışmaz kaplamalar, uygun mikrodalga ambalajları, bazı tekstil ürünleri, leke tutmaz halılar, yağ emmeyen pizza kutuları gibi pek çok ürünün üretim sürecinde kullanılır. Tefal/T-fal, nihai ürünlerinde PFOA, kurşun ve kadmiyum bulunmadığını ve Tefal/T-fal yapışmaz kaplamalı ürünlerinin çevre ve tüketici açısından zararsız olduğunu garanti etmektedir.
Tefal/T-fal pişirme kaplarımızın yapışmaz kaplamalarında veya emayesinde kadmiyum ya da kurşun bulunmaz. Ürün bulaşık makinesinde yıkandığında, bu zararlı maddelerin dışarı sızabildiğini ve ardından makinedeki tüm mutfak aletlerinin üzerine sinebildiğini tespit ettik. Bu mutfak aletlerinin yemek veya pişirmek için kullanılması kadmiyum veya kurşunu yutmanıza ve bu maddelerin vücudunuzda kalmasına neden olur. Bu nedenle, pişirme kaplarımızın tamamı 20 yıldan daha uzun süredir kurşun veya kadmiyum kullanılmadan tasarlanıp üretilmektedir. Bu Eco bilgilerini Tefal/T-fal yapışmaz kaplamalı tüm ürünlerimizin ambalajında bulabilirsiniz.
Tefal/T-fal yapışmaz kaplaması politetrafloroetilen (PTFE) adlı bir polimerden yapılan teknik bir kaplamadır. Pişirme kaplarına yapışmama özelliğini veren madde PTFE'dir. Avrupa ve ABD'deki halk sağlığı otoriteleri, PTFE'nin yiyecek, su veya ev temizliği ürünleriyle kimyasal reaksiyona girmeyen etkisiz bir madde olduğunu kanıtlamıştır. Yutulması durumunda tamamen zararsızdır. Bu halk sağlığı otoriteleri, pişirme kaplarında kullanılan PTFE yapışmaz kaplamaların zararsız olduğunu doğrulamıştır. Aslında, PTFE o kadar güvenlidir ki tıp alanında sıklıkla kalp pillerini ve atardamarların yerini almak üzere üretilen minik boruları kaplamak için kullanılır. Ayrıca şiddetli böbrek hastalığı olan hastaların cerrahi işlemlerinde kullanılır ve bazı eklem protezleri de kısmen PTFE ile kaplanır.
Cihazınız, geri dönüşümü gerçekleştirilebilir veya yeniden değerlendirilebilir malzemeler içerir. Kullanım ömrü sonuna gelen cihazınızı belediyenizin toplama alanlarına götürün.
Ürününüz için ihtiyaç duyduğunuz her şey için lütfen internet sitemizin “Aksesuarlar” bölümüne gidin.
İnternet sitemizin Garanti bölümünde detaylı bilgi bulabilirsiniz.