TEFAL Masterblend Mutfak Robotu 750 W 2L

Masterblend Mutfak Robotu 750 W 2L Bırakın ustalar hazırlasın!
Esaslar
 • default

  6 adet Paslanmaz Çelik Doğrama Diski

 • default

  2 lt Kapasiteli Blender Haznesi

 • default

  1,5 lt Paslanmaz Doğrayıcı Bıçaklı Plastik Hazne

 • default

  6 adet Paslanmaz Çelik Doğrama Diski

 • default

  2 lt Kapasiteli Blender Haznesi

 • default

  1,5 lt Paslanmaz Doğrayıcı Bıçaklı Plastik Hazne

Özellikler
Güç 750  W
Değişken hız kontrolü    
Darbe fonksiyonları    
Aksesuar sayısı 11  
Blender Evet  
Blender'ın toplam kapasitesi 2.0  L
Blender kase materyali Plastik  
Kıyım aparatı Paslanmaz Çelik Bıçak  
Kalın kıyım Dilimleyici+ Rende  
İnce kıyım Dilimleyici+ Rende  
Diğer kıyım aparatları Sıyırma+Patates Kızartması  
Yoğurma aparatı    
Bir maddeden emulsiyon yapma aparatı Çırpma  
Narenciye sıkacağı    
Spatula    
Aksesuar depolayıcı Birleştirilmiş çekmece  
Kablo depolama    
Renkler Beyaz ve Gri  
Hız ayarları 12  
Toplam kase kapasitesi 1.5  L

Talimatlar ve Kılavuz
Sık sorulan sorular
İlk kullanımdan önce, cihazınızın aksesuarlarını tüm parçalarını ılık sabunlu suda yıkayın (kullanım kılavuzunuzdaki temizlikle ilgili bölüme bakın). Durulayın ve kurutun.
Motor ünitesini düz, temiz ve kuru bir yüzeye yerleştirin.
Cihazı fişe takın.
Sıvılar işlenmeden önce oda sıcaklığına kadar soğutulmalıdır. Malzemenin sıcaklığı contanın bozulmasına neden olacağı için sıcak malzemeler hazneye konulmamalıdır.
Yüksek hızlar, sıvılaştırıcı, doğrayıcı ve rendeleme disklerinde kullanılır; ancak narenciye sıkacağı veya hamur yoğurucu gibi aparatlar daha düşük hızlarda kullanılmalıdır.
Pulse düğmesi, kısa ve anlık maksimum güç ihtiyaçlarında kullanılabilir. Bu fonksiyon, genellikle blender kullanımında yaygındır ve kullanıcı tarafından kontrol edilir, başka bir deyişle, makinenin bu modda ne süre çalışacağını siz belirlersiniz. Özellikle malzemenin gereğinden fazla işlenmesini önlemek için iyi bir sektir. Örneğin bir işlemin sonunda meyveyi bir kek karışımına eklemek veya yumuşak meyveyi yoğurda karıştırmak (smoothie) için kullanılabilir.
Paslanmaz çelik bıçaklar şu amaçlar için kullanılır: karıştırma, harmanlama, püreleme, ekmek kırıntısı yapma, harçlar, pasta ve kekler. Blender aparatı sadece sıvıları pürelemek için, örn. çorbalar, meyveli sütler vs. veya yumuşak meyveleri veya pişmiş sebzeleri ve meyveleri pürelemek için kullanılır. Blender, et kıymak için veya ağır hamur ve pasta ürünleri için kullanılmamalıdır.
Lekeleri hafifletmek için sıvı yağ damlattığınız bir bezle ovun ve her zamanki gibi temizleyin.
Lekeleri çıkarabilmek için bu işlemin kullandıktan hemen sonra yapılması gerekir.
Cihazı fişten çekin.
Daha kolay temizlemek için, kullandıktan hemen sonra aksesuarları durulayın.
Aksesuarları yıkayın ve kurulayın: motor ünitesi, kıyma tertibatı (indirici + kıyma başlığı)*, mikser tahrik ünitesi*, meyve suyu sıkma gövdesi* dışında bulaşık makinesinde ya da musluk altında yıkanabilirler (*modele göre).
Bunları nemli bir süngerle silin.
Kuruyunca, bıçağı ve kıyma ızgaralarını kaygan tutmak için yemeklik yağla kaplayın.
Mikser kabına sıcak su ve birkaç damla bulaşık deterjanı koyun, besleme kapağı takılı halde kapağı kapatın, birkaç sefer pulse (darbeli) çalıştırın, cihazı fişten çekin ve kabı durulayın.
Aksesuarların bıçakları çok keskindir, dikkatli tutun ve saklayın.
Birçok mutfak robotu, hazne veya bıçaklar gibi bulaşık makinesinde yıkanabilen parçalara sahiptir ancak bu genellikle ürüne özgü bir özelliktir. Bu nedenle daha ayrıntılı bilgi için lütfen ilgili cihazın kullanım ve bakım talimatlarını okuyun. Mutfek robotunun motor gövdesi asla bulaşık makinesine konulmamalıdır.
Tüm güvenlik kilitlerinin doğru şekilde kapatıldığından emin olun. Mutfak robotlarının çalışması için hazne ve kapaklar doğru bir şekilde kapatılmış olmalıdır. Bu, bıçaklar açıktayken çalışmalarını önleyen bir güvenlik özelliğidir. Hazne ve kapak doğru bir şekilde kapatıldığında, üzerlerindeki işaretler aynı hizaya gelir.
Cihazı çalıştırmak için kullanım kılavuzundaki talimatları takip ettikten sonra, başka bir cihaz takarak elektrik prizinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hala çalışmıyorsa, cihazı açıp kendiniz tamir etmeye çalışmayın ve yetkili servise götürün.
Cihazı kullanmayın. Tehlikeleri önlemek için yetkili servis merkezinde değiştirtin.
Hazneye sıcak sıvıların konulması contaların deforme olmasına yol açabilir; çok fazla sıvı kullanımı ve doğru yerleştirilmemiş eksen contası da sızıntı yaratabilir.
Çırpıcı disk, geleneksel tip çift çırpıcılı mikserden farklı çalışır. Çırpıcı diskte karışım kabın etrafında döndürülür. Çift çırpıcılı mikserde ise hava karışıma daha hızlı bir şekilde hapsedilir ve daha hafif ve pofuduk bir hamur veya harç elde edilir.
Mutfak robotu, mutfakta gıda hazırlamak için yapmanız gereken işlemlerin olabildiğince fazlasını daha hızlı ve daha az zahmetli bir şekilde yapmayı hedefleyen bir cihazdır. Mutfak robotunun başlıca fonksiyonları doğramak, rendelemek ve karıştırmaktır. Neredeyse piyasadaki tüm mutfak robotları bir tür doğrama ve dilimleme fonksiyonuna sahiptir.
Mutfak cihazı, mutfak robotundan farklı çalışır. Karıştırma aparatları yukarıdan gelen bir kol üzerinden malzemenin içine daldırılır. Oysa mutfak robotunda karıştırma aparatları malzemenin altından çalışır. Mutfak cihazı öncelikle hamur ve kek karışımları hazırlamak için kullanılır. Mutfak robotu da bu işleri yapar ancak bu konuda mutfak cihazı kadar verimli değildir. Kek ve pasta yapmayı planlıyorsanız, bunları ne kadar sıklıkla yapacağınızı düşünmelisiniz. Bu sizin için sık yürüteceğiniz bir iş ise, mutfak cihazı sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Ancak mutfak robotunun mutfak cihazına göre çok daha az yer kaplayan bir cihaz olduğu da göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür.
Cihazınız, geri dönüşümü gerçekleştirilebilir veya yeniden değerlendirilebilir malzemeler içerir. Kullanım ömrü sonuna gelen cihazınızı belediyenizin toplama alanlarına götürün.
Ürününüz için ihtiyaç duyduğunuz her şey için lütfen internet sitemizin “Aksesuarlar” bölümüne gidin.
İnternet sitemizin Garanti bölümünde detaylı bilgi bulabilirsiniz.