Sorular ve CevaplarBilmek istediğiniz her şey

En çok başvurduğunuz Sıkça Sorulan SorularTamam

 
1 -Tefal ütümün Supergliss/Ultragliss tabanını nasıl temizlerim?
2 -Tefal ütümdeki kireç toplayıcısını nasıl temizlerim?
3 -Tefal ütümle ne tür su kullanmalıyım?
4 -Dik konumda buhar çıkarma özelliğini ne amaçla kullanabilirim?
 

1 - Tefal ütümün Supergliss/Ultragliss tabanını nasıl temizlerim?

Ütü tabanı sıcak su ve yapışmaz yüzeyler için özel olarak yapılmış bir süngerle sıvı sabun kullanılarak temizlenebilir. İnatçı lekeler için Cif krem temizleyici, sıcak su ve plastik sünger kullanın.
2 - 

Tefal ütümdeki kireç toplayıcısını nasıl temizlerim?Kireç toplayıcısını ütünüzden çıkarın ve bir bardak beyaz ya da damıtılmış malt sirkesi ya da limon suyuna geceden yatırın.


3 - 

Tefal ütümle ne tür su kullanmalıyım?Tefal ütüleri özel olarak musluk suyu kullanmak üzere tasarlanmıştır. Kireç engelleme özelliği suyu uygun biçimde temizleyecektir. Lütfen minerallerinden arındırılmış saf su, çamaşır kurutucudan alınmış, parfümlü ya da yumuşatılmış su, buzdolabı, akü ya da havalandırma cihazlarından alınmış suları, damıtılmış su ve yağmur suyu kullanmayın; bu sular ütünüze zarar verirler. Bu tür sular organik atıklar ile mineraller içerirler; ısıtıldığında bu unsurlar konsantre hale gelip damlamaya, koyu renk lekeler bırakmaya ya da ütünüzün zamanından önce yıpranmasına yol açarlar.


4 - 

Dik konumda buhar çıkarma özelliğini ne amaçla kullanabilirim?Bu özellik, perdeleri ve takım elbise ile kadın elbiseleri gibi hassas giysilerin buharla ütülenmesinde çok yararlıdır. Kumaşı gergin tutun. Termostatı MAX konumuna getirin, sürekli buhar salma düğmesini basılı tutun ve ütüyü yukarıdan aşağıya doğru hareket ettirin. Hassas kumaşları yakmamak için ütüyü giysiden birkaç santim uzakta tutun.